Info
Tijdens de tweede dag van het excursieweekend voert de bus u langs de Laurenskerk (Rotterdam) en de Pieterskerk in Leiden, om de dag af te sluiten met een onvergetelijke performance in de Doopsgezinde kerk in Haarlem.
De reis voert eerst naar Rotterdam, voor een internationale kerkdienst met vaste bespeler Hayo Boerema achter de vier klavieren van het Marcussenorgel. Na de lunch geeft Bernhard Haas een concert op dit fameuze instrument.
Daarna op naar de Pieterskerk in Leiden. Het Van Hagerbeer-orgel in de kerk is uniek: het is het grootste orgel in oorspronkelijke middentoonstemming in Nederland, en dus bij uitstek geschikt voor zeer oude muziek. Leo van Doeselaar weet als geen ander dit instrument optimaal tot klinken te brengen met muziek uit de 17e eeuw.
De dag wordt afgesloten in Haarlem, met de performance L’envers du terre’ door Johan Luijmes (orgel), Harrie Starreveld (shakuhachi) en Marcel Wierckx (audio/video). Hun gecombineerde talenten leidt tot een uniek resultaat.