Oefenen in persoonlijk gebed

Diepenveen, Klooster Nieuw Sion, maandag 16 - woensdag 18 maart 2026

Info
Reserveer nu
Contact

In deze retraite op Klooster Nieuw Sion leer je hoe je met weinig woorden kunt bidden, in de stilte van je hart, in de ruimte van je ziel. Door te doen, door te ervaren, door te delen.

De kern van deze retraite

Hoe kun je een biddend leven leiden als je niet in een klooster woont? Hoe geef je gebed een meer vanzelfsprekende plek in je dagelijks leven? In de drukte van alledag verlangen veel mensen ernaar om rust te ervaren en verbonden te blijven met de kern van het bestaan. Persoonlijk gebed kan hierbij heel helpend zijn. Persoonlijk gebed: in de stilte van je hart, met weinig of geen woorden. Om ruimte te scheppen, om te luisteren naar wat de ziel, God, je ingeeft. Jezus zegt hierover: ‘Maar als jullie bidden, trek je dan terug in je huis, sluit de deur en bid tot je Vader, die in het verborgene is.’ (Matteüs 6). Terugtrekken in gebed om je vervolgens des te intenser te kunnen bewegen in de wereld.

In de retraite ga je oefenen, samen, in de stilte van je kamer - zoals de monniken deden – of op andere plekken in het klooster en in de natuur rondom. Het Jezusgebed wordt je aangereikt als vorm van persoonlijk gebed. Afhankelijk van je eigen behoefte en ervaring kunnen ook andere vormen aan bod komen.

Gedurende de retraite is er ruimte voor uitwisseling van ervaringen, om te leren van anderen. En omdat praten over gebed helpt om het gewoner te maken. Je bent uiteraard vrij in wat je deelt. Je onderzoekt hoe je het persoonlijk gebed in je (dagelijkse) leven meer plaats zou kunnen geven.

Tijdens de retraite is er ruimte voor individueel gesprek met de begeleider.

Deze retraite is voor jou, als…

- je ernaar verlangt om gebed meer plek te geven in je leven

- je ernaar verlangt om in het leven van alledag te putten uit je innerlijke bron

- je wilt oefenen om in stilte te bidden, te leren luisteren naar je ziel

- je verlangt naar Gods nabijheid in gebed

- je inspiratie zoekt voor je persoonlijk gebed, in contact met het klooster en met anderen.

Let op: De retraite is voor beginners en voor mensen die al op langer op weg zijn: ‘We zijn allemaal beginners’ is een gevleugelde uitspraak als het over bidden gaat.

Programma

De vier dagelijkse getijdengebeden van het klooster lopen als een rode draad door het programma heen.

Dag 1

Kennismaking met elkaar

Inleiding in persoonlijk gebed : voorbereiding/randvoorwaarden en structuur

Rondleiding stilteplekken in het klooster

Avond: Lectio Divina / De stilte van je cel

Dag 2

Inleiding Jezusgebed

Individuele opdracht (bidden in je cel) en uitwisseling

Avond: bidden in de thuispraktijk

Dag 3

Individuele opdracht (bidden in je cel)

Uitwisseling en vragen

Wat hebben we collectief geleerd over gebed?

Hoe wil ik verder (duo’s)

Afsluiting

Data & locaties

Kies een datum om kaarten te reserveren.

Zie ook

Uitgelicht

Rembrandt by Night – Een Amsterdams Requiem bij kaarslicht

Als de lichten doven en Amsterdam fluistert, gebeurt er iets bijzonders in de Westerkerk. Op 14 & 15 november om 21:30 uur begint Rembrandts Nachtmis – een intieme, verstilde reis van 70 minuten terug naar Rembrandts tijd.
Geen toegang voor Website > Vacatures & kopje TrueTickets (e//FM)