Brahms (1833-1897) werd voor dit werk, zijn 2e pianokwartet, dat hij schreef toen hij 29 jaar was, direct geïnspireerd door Schubert 1797-1828). Brahms was zeer onder de indruk van Schuberts emotioneel spontane melodieën die makkelijk konden worden gezongen. Brahms speelde veel van Schubert's werken en orkestreerde zijn liederen. Met name in dit 2e pianokwartet van Brahms is Schubert's invloed terug te horen.
Het Frank Bridge Pianokwartet, Giles Francis, viool, Mara Tieles Cutie, altviool, Florien Hamer, cello en Hans van Beelen, piano speelt sinds 2018 samen. De vier bevriende en ervaren internationaal actieve musici delen een grote liefde voor het (vergeten) pianokwartetrepertoire. Een minder bekend en minder uitgevoerd repertoire dat prachtige kamermuziekwerken voor een bijzondere combinatie van instrumenten bevat.
Het Frank Bridge Pianokwartet legt zich toe op het uitvoeren van pianokwartetten uit heel diverse stijlperiodes, van de Weense klassieken tot 20ste-eeuwse werken.
Bovenstaande informatie wordt ook op het e-ticket vermeld.
Informatie over tijden
Informatie over tijden
Datum: Zondag 9 augustus 2026, 12:30 - 13:30 uur
Aanvang: 12:30 Uur
Einde: 13:30 Uur
Klantenservice
Neem contact op met de klantenservice viaservice@klassiekemuziek.nlvoor aanvullende vragen, of reageer via de bevestigingsmail. U ontvangt binnen 1-2 werkdagen reactie.
Goed om te weten:
De reservering is geslaagd wanneer u een reserveringsnummer in beeld ziet.
Na het reserveren versturen we binnen enkele minuten een bevestiging per email, kijk bij ongewenste post als u deze niet ontvangt.
Een week voor het evenement is het e-ticket beschikbaar. Open daarvoor de reservering.