Sinds de oprichting in 2013 wordt het ensemble Scaramuccia gedreven door een onstuitbare nieuwsgierigheid. Wat begon als een passie voor de Italiaanse barok, is uitgegroeid tot een internationale missie: het opsporen, identificeren en tot leven wekken van vergeten muzikale meesterwerken. Met hun energieke spel en grensverleggende ontdekkingen bewijst het trio dat de 18e eeuw nog vol verrassingen zit.
Wereldpremières uit de archieven
Scaramuccia is niet zomaar een barokensemble; het is een muzikaal laboratorium. Dankzij het onvermoeibare onderzoek van violist en musicoloog Javier Lupiáñez brengt het ensemble werken naar het podium die eeuwenlang verborgen bleven in de archieven. Zo zorgden zij voor een wereldwijde primeur met de ontdekking en identificatie van nieuw werk van grootmeesters als Vivaldi en Pisendel. In 2024 bracht het ensemble nog een digitale single uit met de wereldpremière van Vivaldi’s Sonata RV829 — een stuk dat dankzij hun speurwerk na honderden jaren weer klinkt.
Bekroond en geprezen
De unieke aanpak van Scaramuccia blijft niet onopgemerkt. De vakpers reageert enthousiast op hun vermogen om geschiedenis om te zetten in pure emotie. Het tijdschrift Luister roemt hun ‘uiterst frisse en energieke spel’, terwijl NPO Klassiek (Vrije Geluiden) spreekt over de prachtige, herontdekte werken die door Scaramuccia opnieuw in de schijnwerpers worden gezet. Ook internationaal oogst het ensemble erkenning. In 2016 wonnen zij de Publieksprijs bij de Internationale Wedstrijd Göttinger Reihe Historischer Musik (met een gedurfd programma rond Händel en Jimi Hendrix) en in 2022 werden zij genomineerd voor de prestigieuze REMA European Early Music Awards voor hun baanbrekende project ‘The Cabinet II’.
Een retorische reis naar het verleden
Javier Lupiáñez (viool), Inés Salinas (cello) en Patricia Vintém (klavecimbel) vormen een hecht trio dat de luisteraar meeneemt op een ontdekkingsreis. Hun spel gaat verder dan alleen de noten; zij zoeken naar de retoriek, de verborgen emoties en de menselijke verhalen achter de partituren. Zoals de Duitse cultuurkenner Jens Wortmann het treffend verwoordde: “Een concertpubliek kan niets beters overkomen.”
Na hun eerdere succesvolle optreden bij de CruquiusConcerten in 2018, keert Scaramuccia nu terug om het publiek opnieuw te betoveren met hun virtuoze en gepassioneerde interpretaties van de Europese barokmuziek.
Uitvoerenden:
Javier Lupiáñez - viool
Inés Salinas - cello
Patricia Vintém - klavecimbel
Programma:
Reken op een avond vol ontdekkingen, innovatie en de tijdloze schoonheid van de 17e- en 18e-eeuwse kamermuziek.
Bovenstaande informatie wordt ook op het e-ticket vermeld.
Informatie over tijden
Informatie over tijden
Datum: Zaterdag 27 februari 2027, 20:15 - 22:15 uur
Aanvang: 20:15 Uur
Einde: 22:15 Uur
Klantenservice
Neem contact op met de klantenservice viaservice@klassiekemuziek.nlvoor aanvullende vragen, of reageer via de bevestigingsmail. U ontvangt binnen 1-2 werkdagen reactie.
Goed om te weten:
De reservering is geslaagd wanneer u een reserveringsnummer in beeld ziet.
Na het reserveren versturen we binnen enkele minuten een bevestiging per email, kijk bij ongewenste post als u deze niet ontvangt.
Een week voor het evenement is het e-ticket beschikbaar. Open daarvoor de reservering.