Oude Muziek Serie - Memento

Wählen Sie ein Datum aus dem Kalender, um Tickets zu buchen

MEMENTO - Herinnering

Iedereen kent de negen muzen uit de Griekse mythologie. Maarten Ornstein en Mike Fentross – winnaars van de Willem Breukerprijs 2022, voor musici die buiten de gebaande paden treden – gaan terug naar de oorsprong: de drie ‘oer’-muzen Memento, Aoide en Melete. In hun drieluik koppelen ze deze oer-inspiratiebronnen telkens aan de zogeheten tiende muze: Sappho, de legendarische Griekse dichteres.

De eerste in het drieluik is Memento, muze van de herinnering. Zij bewaart het verleden, draagt kennis en verhalen over, en laat vergeten liederen opnieuw klinken. Sopraan Johannette Zomer, een van de meest vooraanstaande stemmen in de oude muziek, vertolkt haar rol.

Memento is een programma over oude liefdes, verloren landen en vervlogen tijden. Oude muziek en nieuwe composities wisselen elkaar af, met als hoogtepunt My Heart is in the Highlands van Arvo Pärt – oorspronkelijk voor alt en orgel, hier in een nieuwe bewerking voor sopraan, theorbe en basklarinet.

Twee indrukwekkende teksten van Sappho – de “tiende muze” – worden speciaal voor dit concert door Ornstein op muziek gezet. Haar poëzie, doordrenkt van verlangen, liefde en jaloezie, werd ooit gezongen met muzikale begeleiding, al is daarvan niets bewaard gebleven. Met dit concert krijgt haar stem opnieuw klank – in een programma dat verleden en heden, herinnering en verlangen, op subtiele wijze verbindt.

performers:

Johannette Zomer - sopraan

Maarten Ornstein - basclarinet

Mike Fentross - theorbe en vihuela



La Sfera Armoniosa

Het Nederlandse La Sfera Armoniosa, opgericht in 1992, is gespecialiseerd in het uitvoeren van zeventiende en achttiende eeuwse muziek en staat onder leiding van Mike Fentross. Naast muziek van beroemde componisten als Monteverdi, Händel en Vivaldi, voert het ensemble ook minder bekende muziek uit die na uitvoerig zoekwerk is gedistilleerd uit zeventiende en achttiende eeuwse muziekdrukken en manuscripten.


Daten und Orte

Kies een datum om kaarten te reserveren.

Uitgelicht

Rembrandt in Concert

Stap tijdens het Amsterdam's jubileumjaar in een wereld van kunst, emotie en geschiedenis met het Rembrandt Inspiratie Concert. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 november in de Westerkerk.