Cruquius Concerten - Pianotrio Klára Würtz

Haarlemmermeer, Kunstfort bij Vijfhuizen, Samstag 29. November 2025, 20:15 - 22:15 Uhr

Info
Jetzt bestellen
Kontakt

Als je de mogelijkheid krijgt om drie topmusici naar het Kunstfort te laten komen dan kun je dat niet laten lopen. Topmusici die meestal alleen in de grote zalen te bewonderen zijn!

Inmiddels is de in Budapest geboren pianiste Klára Würtz een bekende in de Cruquius . Reeds elf keer trad zij bij de CruquiusConcerten op. Voor dit concert heeft ze volgens haar eigen zeggen een heel mooi klassiek, evenwichtig programma samengesteld met twee vermaarde musici:

Dmitri Makhtin kreeg vanaf zijn vierde les van zijn ouders, die destijds beiden viool speelden in het Sint-Petersburg Filharmonisch Orkest. Op zesjarige leeftijd werd hij toegelaten tot de jongtalentklas van het conservatorium in deze stad. Later waren Philipp Hirshhorn en Herman Krebbers zijn docenten.

In 1990 kreeg Dmitri Makhtin een beurs van de Young Musicians Foundation in de Verenigde Staten; in dat kader gaf hij recitals in onder meer New York en San Francisco. Een belangrijk moment in zijn vroege carrière was zijn debuut bij The Cleveland Orchestra in 1998.

Tatjana Vassiljeva is solocelliste bij het Koninklijk Concertgebouworkest sinds augustus 2014. Na cellostudies in haar geboortestad Novosibirsk en in Moskou verhuisde ze in 1994 naar München om bij Walter Northas aan de Musikhochschule te studeren. Ze vervolgde haar ­studie aan de Hanns Eisler Musikhochschule ­Berlin bij David Geringas.

Tatjana Vassiljeva was prijswinnares van onder meer het Concours Rostropovich in 2011 en soleerde met onder meer het London Symphony Orchestra en de Münchner Philharmoniker.

Programm:

* Mozart Trio nr. 4 in Bes-gr KV502

* Beethoven Trio in D-gr “Geister”

* Mendelssohn Trio nr. 1 in d-kl.



Cruquius Concerten - Haarlemmermeer

De stichting CruquiusConcerten organiseert sinds 2014 kleinschalige kamermuziekconcerten. De eerste 15 jaar in Cruquius Museum Haarlemmermeer sinds 2019 in het Kunstfort bij Vijfhuizen. Ieder seizoen is er een gevarieerd programma met kamermuziek op internationaal topniveau. Zowel pers als publiek zijn enthousiast over het programma, de keuze van topmusici en de akoestiek op locatie. De interactie tussen publiek en musici maakt ieder concert weer tot een bijzondere ervaring. Overtuig u zelf en kom luisteren.


Uitgelicht

Rembrandt in Concert

Stap tijdens het Amsterdam's jubileumjaar in een wereld van kunst, emotie en geschiedenis met het Rembrandt Inspiratie Concert. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 november in de Westerkerk.