Cruquius Concerten - Viride strijkkwartet

Kies een datum uit de agenda om te reserveren

Het Viride Kwartet bestaat sinds 2017 en wordt gevormd door violisten Salomé Bonnema en Nadia ten Kate, altvioliste Sedna Heitzman en cellist Jurre Koopmans.

Ze leerden elkaar kennen op de School voor Jong Talent van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Inmiddels studeren ze in de bacheloropleiding. Het Viride Kwartet is een van de meest spannende en spraakmakende jonge kwartetten van dit moment. Pers en publiek zijn laaiend enthousiast over hun klank en perfecte samenspel. Het kwartet won al prijzen bij het Prinses Christina concours en kreeg een beurs van het Kersjes Fonds.

Uitvoerenden:

- Salomé Bonnema, viool

- Nadia ten Kate, viool

- Sedna Heitzman, altviool

- Jurre Koopmans, cellist

Programma:

Franz Schubert: strijkkwartet no 10 in Es

Oscar van Hemel: strijkkwartet no 4

Henriëtte Bosmans: strijkkwartet

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski: strijkkwartet no 3 in Es klein opus 30



Uitgelicht

Cruquius Concerten - Shunske Sato & Shuann Chai

Shunske Sato (viool) en Shuann Chai (piano) spelen vioolsonates van Beethoven tijdens dit zondagmiddagconcert.

Cruquius Concerten - Camiel Boomsma (piano)

Pianist Camiel Boomsma speelt de Prelude en fuga in b-klein van Bach en werken van Haydn, Chopin en Schubert.

Cruquius Concerten - Ruysdael strijkkwartet

Een van Nederlands bekendste strijkkwartetten, het Ruysdael Kwartet, speelt strijkkwartetten van Beethoven, Bartók en Brahms.

Cruquius Concerten - bariton Florian Just

De 'Winterreise' van Schubert, prachtig vertolkt door de beroemde bariton en solist Florian Just.

Cruquius Concerten - Erik Bosgraaf (fluit) en Cordevento

Op ontdekking met 17de eeuwse muziek uit de Spaanse gebieden. Vanuit het Iberisch schiereiland naar het noorden en het oosten.

Cruquius Concerten - Daniel Rowland (viool) Maja Bogdanovic (cello)

Een magische ontmoeting tussen cello en viool. Een bijzondere muzikale samenwerking die met veel karakter, kleur en diepgang worden vertolkt.

Cruquius Concerten - Black Pencil

Een spetterende afsluiting van het seizoen met een enorme collectie blokfluiten, panfluiten, altviool, accordeon en percussie: Eindeloos veel mogelijkheden dus.

Cruquius Concerten - Haarlemmermeer

De stichting CruquiusConcerten organiseert sinds 2014 kleinschalige kamermuziekconcerten. De eerste 15 jaar in Cruquius Museum Haarlemmermeer sinds 2019 in het Kunstfort bij Vijfhuizen. Ieder seizoen is er een gevarieerd programma met kamermuziek op internationaal topniveau. Zowel pers als publiek zijn enthousiast over het programma, de keuze van topmusici en de akoestiek op locatie. De interactie tussen publiek en musici maakt ieder concert weer tot een bijzondere ervaring. Overtuig u zelf en kom luisteren.

Data en locaties

Kies een datum om kaarten te reserveren.

Viride strijkkwartet

Het Viride Kwartet bestaat sinds 2017 en wordt gevormd door violisten Salomé Bonnema en Nadia ten Kate, altvioliste Sedna Heitzman en cellist Jurre Koopmans.