Rhenen, Cunerakerk, donderdag 18 december 2025, 19:30 - 21:30 uur
Dat Händels Messiah in Nederland net als in Engeland steeds meer bij de kerstdagen hoort, danken we aan Johannes Leertouwer en zijn Nieuwe Philharmonie Utrecht. Net als in 2023 komt hij met zijn koor en orkest pleiten voor het werk.
Met de Messiah schreef Händel een werk waarin het hele verhaal van de Messias wordt verteld. In deel 1 is de muziek doordrenkt van hoop en verwachting (Comfort Ye my people) en wordt het (Kerst) verhaal verteld van zijn komst op aarde (And the angel said unto them). In deel twee volgt zijn lijden, dood en opstanding (van He was despised tot het wereldberoemde Hallelujah), terwijl in deel drie de rol van de Messias in het leven na de dood wordt belicht (van I know my redeemer liveth tot Amen). Händel zelf voerde het in eerste instantie geregeld in de Paastijd uit. De dwarse Engelsen verschoven die traditie later naar de Adventstijd.
Johannes Leertouwer zet zich met de Messiah al jaren in om rond kersttijd ook een ijzersterk vocaal werk te hebben dat iedereen beroert. De violist, artistiek leider en oprichter van de Nieuwe Philharmonie Utrecht is inmiddels dé kenner van de Messiah in Nederland. Eerdere uitvoeringen van Händels Messiah onder leiding van Johannes Leertouwer kregen de allerhoogste lof. 'Glanzende juwelen gezet in koor- en orkestgoud', schreef de pers. Vier prachtige solisten, een klein barokorkest, een kamerkoor met 16 zangers in een intieme, joyeuze kerstsfeer, kortom; een Messiah om ieder jaar te horen en nooit meer te vergeten.
Uitvoerenden:
Nieuwe Philharmonie Utrecht
Programma:
Messiah - G.F. Händel