Het Amatis Piano Trio ontstond in 2013 tussen drie musici van verschillende oorsprong, maar met hetzelfde doel: Om samen de wonderen van het piano trio repertoire te ontdekken en op het hoogste niveau uit te voeren. Vanavond voeren zij een programma 'al la carte' uit: als publiek stelt u het programma vast uit een 'menukaart'.
Programma
Keuze 1 uit 3 werken:
Joseph Haydn (1732 - 1809) Piano Trio B-flat Hob XV:38 + C major, Hob XV:27
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 - 1791) Piano Trio in B-flat, K.502
Ludwig van Beethoven (1770 - 1827) 'Gassenheur' Piano Trio No. 4 in B-flat major, Op.11
Dmitri Shostakovich (1906 - 1975) Piano Trio No. 1, Op. 8
Pauze
Josef Suk (1874 - 1935) Elegie Op. 23
Keuze 2 uit 3 werken:
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809 - 1847) Piano Trio No.1 in D minor, Op.49
Johannes Brahms (1833 - 1897) Piano Trio in B major No.1, Op.8
Maurice Ravel (1875 - 1937) Piano Trio in A minor
Amatis Trio
De Nederlandse pianist Mengjie Han, Duitse violiste Lea Hausmann en Britse cellist Samuel Shepherd troffen elkaar in de straten van Amsterdam, waarna al snel een hechte samenwerking ontstond. Sindsdien treden ze op in zowel binnen- als buitenland, met muziek van de Weense klassieken tot aan de hedendaagse avant-garde.
Kort na hun oprichting won het Amatis Trio de publieksprijs in het Grachtenfestival Conservatorium Concours, wat de deur opende naar vele concerten op locaties door heel Nederland. Ze werden verkozen als een van vier trio's die werden toegelaten om deel te nemen aan de prestigieuze International Chamber Music Academy in Trondheim.
Het Amatis Trio werd genomineerd voor het Dutch Classical Award award. Als gevolg zullen ze in januari 2016 te horen zijn in elf concertzalen in Nederland. Ook zullen ze regelmatig voor de radio en de televisie optreden. Het trio heeft de Nederlandse Piano Trio Compositie Prijs beschikbaar gesteld voor jonge componisten, waarvan het winnende werk tijdens de tour te horen is.
Het trio studeert momenteel aan de Universität Mozarteum in Salzburg, Oostenrijk, waar ze les krijgen van befaamde musici als Lukas Hagen, Rainer Schmidt, Wolfgang Redik en Imre Rohmann.
Klassiek aan de Rijn
Klassiek aan de Rijn organiseert het hele jaar door klassieke concerten, veelal met bekende musici, in de historische en sfeervolle Cunerakerk van Rhenen. Parkeren en garderobe zijn gratis en de kerk is verwarmd. Het programmaboekje en pauzedrankje (voor reguliere en student-entreekaarten) zijn inclusief.
