Orlando Festival: Een bonte avond met zeven musici en acht componisten

Kies een datum uit de agenda om te reserveren

Beide orgels in de kerk van Rolduc worden tijdens dit concert door Dirk Luijmes bespeeld. Beethovens orgelwerk is vrijwel onbekend, hij was echter op zijn twaalfde jaar al beroepsorganist in het hoforkest in Bonn, en schreef meerdere werken voor dit majestueuze instrument. In 2021 staan we ook stil bij het feit dat de beroemdste Nederlandse componist aller tijden, Jan Pieterszoon Sweelinck, 400 jaar geleden stierf.

Ook van centraal componist Rudolf Escher hoort u een vroeg solowerk. Na een bonte ontdekkingsreis, kriskras door vier eeuwen, inclusief een wereldpremière van een compositie van Klaas ten Holt voor violoncello solo (geschreven voor Larissa Groeneveld) besluit Shunske Sato met een uitvoering van Bach’s vioolsolosonate in a kleine terts.

Data & locaties

Zie ook

Uitgelicht

Rembrandt by Night – Een Amsterdams Requiem bij kaarslicht

Als de lichten doven en Amsterdam fluistert, gebeurt er iets bijzonders in de Westerkerk. Op 14 & 15 november om 21:30 uur begint Rembrandts Nachtmis – een intieme, verstilde reis van 70 minuten terug naar Rembrandts tijd.
Geen toegang voor Website > Vacatures & kopje TrueTickets (p//FM)