Seinconcerten: Ragazze Quartet

Contact Kies een datum uit de agenda om te reserveren

Het pure strijkkwartet programma Basis 2.0 van het Ragazze Quartet is een concert vol bloedstollend mooie muziek. Met dit programma gaat het kwartet terug naar haar wortels, en vertellen de Ragazze u waarom zij juist deze stukken zo onbeschrijfelijk mooi vinden. Maar ook waarom zij dag in dag uit strijkkwartet spelen en wat hun toekomstdromen zijn.

In 2014 maakte Ragazze samen met schrijver en regisseur Koos Terpstra al eenzelfde programma, waarin zij hun publiek een intiem kijkje achter de schermen van hun professionele praktijk gaven. De samenwerking krijgt nu een vervolg in Basis 2.0, waarin het kwartet opnieuw een moment neemt om de diepte in te duiken en zichzelf te bevragen over de grote thema’s in hun carrière.

Basis 2.0 bevat twee stukken die betekenisvol zijn geweest aan het begin van onze loopbaan. Het Lente- kwartet van Mozart bestudeerde Ragazze al jaren geleden tijdens haar studie aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie. Schuberts ‘Der Tod und das Mädchen’ stond op hun debuutplaat bij hun label Channel Classics. Daartussenin spelen de Ragazze een voor hen nieuw werk van Jörg Widmann.

Data & locaties

Zie ook

Uitgelicht

Rembrandt by Night – Een Amsterdams Requiem bij kaarslicht

Als de stad tot rust komt en het kaarslicht zacht over de oude muren danst, opent de Westerkerk zich voor iets bijzonders. Rembrandt by Night is een concert op het late uur, op een plek die heilig aanvoelt – de kerk waar Rembrandt wekelijks kwam, en waar hij nu begraven ligt. Om precies 21:30 uur begint een verstild eerbetoon aan het leven en de liefde van een van ’s werelds grootste kunstenaars. Daar, in het hart van Amsterdam, brengen muziek en stilte je terug naar de wereld die hem vormde – vol schoonheid, verlies en verlangen.
Geen toegang voor Website > Vacatures & kopje TrueTickets (p//FM)